SYSTEM BROSZURUJĄCY DUPLO 5000

Objętość maksymalnej oprawy wynosi 36 stron+okładka. Duplo oprawia 5.000 broszur na godzinę (maksymalna prędkość). Papier jest gromadzony od 40 do 300 g/m. System podawania dokonuje się pod ciśnieniem. Separacja arkuszy następuje pod strumieniem powietrza. Duplo pobiera niefalcowane arkusze, a jego istotną zaletą jest bardzo krótki czas narządu. Ten system broszurujący wyposażony jest w dwie głowice Hohnera.

Zobacz więcej:

Szczegóły techniczne/funkcje maszyny/obsługa

To pierwsza w pełni automatyczna, wysoko wydajna linia do oprawy zeszytowej pracująca z prędkością do 5 000 broszur lub 10 000 zebranych zestawów na godzinę. Modułowa konstrukcja systemu broszurującego oznacza, że drukarnia może zainwestować w ten moduł, który jest na bieżąco potrzebny oraz rozbudowywać system wraz ze zmianą wymagań. System broszurujący Duplo 5000 odznacza się wszechstronnością i daje możliwość podawania okładek o gramaturze do 300g/m2, a także arkuszy o zróżnicowanych formatach.

System umożliwia produkcję 100 stronicowych broszur. Zbieraczki podciśnieniowe mogą działać niezależnie od siebie. Pozwala to na przetwarzanie dwóch zadań równocześnie. Jedna zbieraczka może zbierać arkusze i podawać je do agregatu szyjąco-falcującego, druga natomiast może zbierać arkusze w zestawy kierując je do układarki. System może składać się maksymalnie z 6-ciu 10 półkowych zbieraczek.

Podciśnieniowy system podawania papieru eliminuje podwójne pobrania arkuszy co wpływa na efektywność i ciągłość pracy. Każda półka zbieraczki podciśnieniowej wyposażona jest w regulowane wiatraczki, które dostarczają zmienną ilość powietrza. Zbieraczki podciśnieniowe Duplo wyróżniają się najwyższą pojemnością półek (60 mm) w swojej klasie, dzięki czemu zwiększa się czas działania urządzenia. System oferuje również możliwość tzw. "wkładkowania" – dodawanie do broszury dodatkowego arkusza, który nie jest zszywany z broszurą, stanowi on luźny "insert".

Dotykowy panel LCD agregatu szyjąco-falcującego umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami obcinarki z głównego urządzenia. W pamięci można zapisać 12 najczęściej wykonywanych zadań, co ułatwia przełączanie pomiędzy poszczególnymi pracami.

Obsługiwane formaty przy szyciu narożnym i bocznym to: od 170 x 250 do 250 x 350 mm. W przypadku szycia grzbietowego oraz z oczkiem format arkusza wynosi: od 75 x 120 do 250 x 350 mm.

 
 
 
 
Copyright Quattro Printing 2015 | ® All rights reserved